گردآوری اخبار مهمان نوازی: Kinloch Lodge، Tipo و موارد دیگر


پیتر رانسکامب آخرین اخبار دنیای مهمان نوازی را بررسی می کند.

KINLOCH Lodge on Skye پنجاهمین سالگرد خود را با یک مکان به پایان می رساند Conde Nast مسافر “فهرست طلایی” مجله برای سال 2023.

والدین مدیر ایزابلا مک دونالد – لرد گادفری مکدونالد، رئیس قبیله دونالد و همسرش، لیدی کلر مک دونالد – هتل و رستوران را در سال 1972 افتتاح کردند.

او گفت: «از اینکه در فهرست طلایی قرار گرفتیم بسیار خوشحالیم.

ما به روحیه آسایش مطلق و تجملات آرام در جادویی ترین محیط طبیعی می بالیم و بسیار خوشحالیم که سردبیران Condé Nast Traveler نیز آن را تجربه کرده اند.

استوارت رالستون

استوارت رالستون، سرآشپز پشتیبان رستوران‌های Aizle و Noto در ادینبورگ، از برنامه‌های خود برای افتتاح سومین غذاخوری در پایتخت اسکاتلند رونمایی کرده است.

تیپو قرار است در ماه مارس در خیابان هانوفر این شهر راه اندازی شود.

نام این رستوران از بهترین درجه آرد در ایتالیا گرفته شده است.

رالستون در کار جدید خود توسط برادرش اسکات که قبلاً سرآشپز اجرایی غول پذیرایی Compass Group در ادینبورگ بود، همراه خواهد شد.

توماس گورملی و سام یورک

سام یورک، سرآشپز و حامی مشترک رستوران هرون در لیث، در میان تعدادی از اسکاتلندی‌هایی است که در کلاس «30 زیر 30 سال» کد سازمان عضویت در سال‌های 2022-23 نام برده شده است.

یورک سال گذشته Heron را به همراه توماس گورملی پس از اینکه این زوج سرویس تحویل غذا به نام Bad Seeds را اجرا کردند و در رستوران اندرو فیرلی و The Lookout by Gardener’s Cottage با هم کار کردند، افتتاح کرد.

از دیگر ستاره‌های مهمان‌نوازی اسکاتلندی در این فهرست می‌توان به دارسی ماهر، نانوا در پالمرستون در ادینبورگ، و جسیکا تامپسون، مالک و مدیر کل قلعه مینگاری در آردنامورچان اشاره کرد که جایزه پیشگام Code را دریافت کرد.

همچنین در کلاس 2022-23 عبارتند از: هانا کراسبی متولد ادینبورگ، که باشگاه شراب دالستون را تأسیس کرد. سام لوماس، که قبل از اینکه سرآشپز خانه گلب در شرق دوون شود، در Surf Tiree آشپزی می کرد. و جورجینا مک دوگال که اخیراً از لندن به ادینبورگ نقل مکان کرده اند تا برند اسکاتلندی آژانس روابط عمومی Tonic را افتتاح کنند.

اخبار و بررسی های بیشتر را در ادامه بخوانید میدان اسکاتلندیصفحات غذا و نوشیدنی، در ارتباط با چلیک و ثابت مجله

به علاوه، دستور پخت دسته ای سوزان مولهالند را از دست ندهید شماره ژانویه از میدان اسکاتلندی مجله.


دیدگاهتان را بنویسید